1. szeptember 6-án 16 óra

Tárlatlátogatás: Gál András festőművész kiállításán a B32 Galériában

 

  Gál András festménye

Gál András a festészet gyökereit keresi. Monokróm képeivel a festő valódi dolgára kérdez rá. A táblakép színe, formája, mérete, a térhez való viszonya érdekli. Az augusztus 15-étől látható, Új munkák című kiállításán kisméretű akvarelljeivel várja az érdeklődőket a B32 Galériában.

Gál András 1968-ban született Budapesten. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen festő szakon végzett, majd ugyanott murális festészetet tanult. Számos szakmai elismerésben részesült: többek között megkapta a Derkovits-, és a Római Magyar Akadémia ösztöndíját, Barcsay- és Strabag-díjas képzőművész, több monokróm kiállítás kurátora is volt az elmúlt években. Művei megtalálhatóak neves köz- és magángyűjteményekben, rendszeresen szerepelnek külföldi és hazai kiállításokon, seregszemléken. 2015-ben a Velencei Biennálén is feltűntek alkotásai, ahol a Personal Structures projekt keretében világhírű képzőművészek között állított ki. A most bemutatásra kerülő művek Berlinből, Madridból, Bécsből érkeztek haza a tárlatra.  

Gál András következetesen monokróm festő, nem kísérletezik az egyszínűséggel, hanem életművévé teszi azt. Képei különböző színűek, de nem színesek a szó festészeti értelmében, hiszen a szín jelenléte az anyag létéből adódóan természetes, és nem uralkodó sajátosság. Ami lényeges, az az olajfesték rétegeiből kialakított forma és a faktúra, amit a művész ecsettel, spaklival, hengerrel alakít ki, plasztikus felületté formálva a sík vásznat. A festmény nem hagyományos táblaképként viselkedik, a vászon és a rá felvitt rétegek együtt öltenek testet. A mű megmozdul, érezteti az erőt, az indulatot, és ami első benyomásra monotonnak hathat, az közelről figyelve izgalmassá válik.  

FESTÉSZETET KEDVELŐK KÖRE – a művészeti szépség Klubja

Találkozunk 16 óra előtt 10 perccel a B32 Galéria előtt| 1111 Budapest, Bartók Béla út 32.